Jak założyć fanpage na facebook’u i jak zmienić adres url na przyjazny ?

{ 5 lutego, 2016 | autor: ząbek } { dołącz do dyskusji ↓ }

W ostatnim czasie Google oficjalnie uznało, że Facebook oraz Twitter mogą mieć i będą mieć wpływ na pozycję stron w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Facebook po co mi to ?

Wiąże się to z pewnością ze zwiększoną ilością tego rodzaju stron – fanpage’ów jakie będą teraz powstawać i już powstają. I nie chodzi tylko o to, że mogą one pozytywnie wpływać na miejsca witryny docelowej w wynikach organicznych, ale także jako dobra promocja naszej witryny, czy produktu oraz/i zwiększenie ruchu na naszej stronie poprzez jej promocję np. na facebook’u.

Sam przyznam, że posiadam kilka takich stron, pomału wdrażam się w temat, ale wiele jeszcze muszę się także nauczyć. Podstawowe rzeczy z jakimi na początku miałem problem, to założenie w ogóle takiej witryny oraz/i/ewentualna zmiana adresu url na przyjazny.

Jak założyć fanpage na facebook ?

Wchodzimy na podstronę http://www.facebook.com/pages/create.php wybieramy odpowiednią dla nas kategorię, nadajemy jej nazwę (koniecznie zaczynającą się wielką literą) i już, po krzyku. Nasza  stron jest gotowa. Możemy zabierać się za jej upiększanie i dostosowywanie jej do nas i naszych użytkowników :)

Zmiana adresu url na przyjazny

Grubszą sprawą jest zmiana „brzydkiego” adresu url na bardziej przyjazny (użytkownikom jak i wyszukiwarką). Przykładowo adres http://www.facebook.com/pages/Fotografia/162364187147078 nie wygląda zbyt pięknie, znacznie lepiej by było gdyby taki url wyglądał http://www.facebook.com/fotografia/ czyż  nie ?

Pierwszym wymogiem, który należy spełnić, aby mieć możliwość zmiany adresu url fanpage na facebook’u jest zebranie co najmniej 25 fanów. Bez tego ani rusz. Jeśli już szczęśliwie „masz” wymaganą ilość fanów, to po zalogowaniu do swojego konta na fejsie, wejdź na podstronę: http://www.facebook.com/username/ i wybierz przyjazny adres twojej strony fanowskiej

Drugi wymóg i zarazem ostateczny co do zmiany adresu url to jego dostępność. Nie może być on już wcześniej zajęty przez inną stronę, co niejako jest logiczne. Wiadomym jest, że jak to zwykle bywa, kto pierwszy ten lepszy :)

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Po zmianie adresu url fanpejdża na fajsie nie będzie można go już ponownie zmienić na inny! Pamiętajcie o tym.

Ps. W ten sam sposób można zmienić także nazwę własną użytkownika na bardziej przyjazną.

VN:F [1.9.22_1171]

{ oceń wpis: }

Łączna ocena: 4.4/5 (głosów: 17)
Jak założyć fanpage na facebook'u i jak zmienić adres url na przyjazny ?, 4.4 out of 5 based on 17 ratings

{ zobacz inne wpisy o podobnej tematyce: }

{ powiązane słowa kluczowe: }

 • jak założyć fanpage na facebooku
 • jak założyc fanpage
 • fanpage na facebooku
 • jak zalozyc fanpage
 • jak założyć fan page
 • jak stworzyć fanpage na facebooku
 • jak stworzyć fanpage
 • jak zalozyc fanpage na facebooku
 • jak zmienic haso na facebooku
 • jak zmienić adres fanpage na facebooku

{ komentarzy: 1 }

 1. Paweł pisze:

  Jeżeli ktoś nadal nie rozumie jak założyć własną stronę na faceboku tutaj podaję adres do filmiku instruktażowo-szkoleniowego http://www.youtube.com/watch?v=jmTopOIsmIs

{ zostaw odpowiedź }

możesz używać następujących znaczników xhtml: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>